Vizyon ve Misyonumuz

Kıymetli Genç Arkadaşımız,

Öncelikle sizi, binlerce öğrenci arasından başarı göstererek üniversite sınavını kazandığınız için tebrik ediyoruz.

Bu başarınızın devamını sağlamak ve kazandığınız bölümü ilk sıralarda bitirebilmek için kişisel gayretlerinizin yanı sıra kalacağınız ortamın uygunluğu da büyük önem taşımaktadır.

Yurtlar Birliği üyesi olan yurdumuz,  ticari maksat taşımayan bir yurt olup, öğrencilerimize evlerini aratmayacak en rahat ortamı sağlayarak, çalışmalarınızdaki verimin artmasına katkıda bulunup, okullarınızda en yüksek başarıyı elde etmenize yardımcı olmak ve ülkemizin ileri ülkeler seviyesine çıkarak en ileride yer alması için bu hususta üzerine düşen görevi yapmak gayesi ile kurulmuştur.

Tecrübe ve deneyimlerimizi yurdumuzda kalan sizin gibi ülkemizin değerli evlatlarına faydalı olmak adına hizmetlerine devam etmekte olup, öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarıların kendi gayretleri yanında yurdumuzun sağladığı imkânlar ve rahat bir çalışma ortamı sayesinde olduğu da kendileri tarafından ifade edilmektedir. Yurdumuzda başarılı olmak isteyen her öğrencinin aradığı bütün özelliklere sahip donanımda bir ortam bulunmaktadır.

VİZYONUMUZ

Ülkemizin eğitimli, kültürlü, aydın, geleneklerine bağlı gençlerle donanmasında aktif rol almış saygın bir yurt olmaktır.

MİSYONUMUZ

Eğitim, bilim, kültür ve sanat alanlarında faaliyetler yaparak, gençlerimizin maddî ve manevî bakımdan güçlü şahıslar olarak yetişmesine, bilgi ve tecrübelerinin artmasına ve neticede sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmaktır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

  • Anayasa ve kanunların belirlemiş olduğu ölçülere bağlı olmak.
  • Kişi hak ve hürriyetlerine saygılı olmak.
  • Vatanımıza, devletimize, millî ve manevî değerlerimize bağlı olmak.
  • Üstün iş ahlakına sahip olmak. İstişare ve gelişmeye açık olmak.